melex łeba

Sweter z golfem ( potocznie również golf ) to sweter z wysokim kołnierzem przypominającym rurkę ( golf ), który ze względu na elastyczność materiału może być raz lub kilka razy zwinięty („zwinięty”), tak aby leżał w kilku warstwach wokół szyi.
Biały sweter z golfem melex łeba

Swetry z golfem są dostępne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. W chłodniejszych porach golf rozgrzewa szyję i może pomóc w uniknięciu przeziębienia lub bólu gardła.
zawartość melex łeba

fabuła

W latach 90. XIX wieku golf pojawił się w Wielkiej Brytanii jako element garderoby do golfa i sportów terenowych (takich jak piłka nożna i hokej ) . Na przełomie XIX i XX wieku zadomowiła się jako odzież robocza, zwłaszcza w żegludze morskiej .

W latach 50. sweter z golfem stał się popularny w modzie codziennej, najpierw w kręgach studenckich, a później jako element mody wysokiej. Golfy częściowo identyfikowały egzystencjalistów (czarne) i feministki (białe). Stąd obraz melancholijnego egzystencjalisty, który występuje tylko w czarnych ubraniach. melex łeba

W filmach Woody’ego Allena czarny sweter z golfem odważnie charakteryzuje intelektualistów.
Kształty swetrów z golfem

Swetry z golfem uszyte z dopasowanej, cienkiej tkaniny są często noszone pod marynarką jako element eleganckiej mody ; Golf jest również obcisły i wysoki na szyi. melex łeba

W przypadku swetrów z dzianiny, oprócz golfów, które ciasno opinają szyję, modne są również bardzo szerokie golfy, które nie przylegają do szyi, ale zwisają luźno na klatce piersiowej. Noszone są również swetry bez rękawów z golfem.

Czasami wszyty jest również zamek błyskawiczny z przodu , aby kołnierzyk można było otworzyć po rozwinięciu. Opcjonalnie można zastosować trwale elastyczną taśmę z golfem, aby golf był szczególnie dopasowany i nie rozciągał się. Są też golfy bez swetra, które można nosić pod zwykły sweter bez wysokiego kołnierza, a z drugiej strony golfy, których rąbek kończy się tak nisko, że można z niego stworzyć sukienki o różnych długościach.